Polska Ukraina
Wiadomo軼i
Pierwsze zwyci瘰two debiutanta
2006-06-17

Wreszcie jeden z debiutantów mo瞠 cieszy si ze zwyci瘰twa w Niemczech po tym jak Ghana pobi豉 Czechów w meczu rozgrywanym w Kolonii. Asamoah Gyan i Sulley Muntari strzelali bramki, które da造 pierwsze zwyci瘰two w fina豉ch mistrzostw 鈍iata zespo這wi Ghany nad do鈍iadczonymi Czechami, którzy ko鎍ówk spotkania rozgrywali w dziesi徠k po czerwonej kartce dla  Tomasa Ujfalusiego.

Triumf Ghany to pierwsze zwyci瘰two dobiutanta na mistrzostwach w Niemczech i tak瞠 pierwsze zwyci瘰two afryka雟kiego zespo逝 w tym turnieju. Ich zwyci瘰two mog這 by nawet bardziej okaza貫 gdyby Gyan wykorzysta rzut karny w drugiej po這wie spotkania.

Gyan wcze郾iej otworzy wynik meczu kiedy to w drugiej minucie pokona Petra Cecha, drugi gol by dzie貫m Sulley'a Muntari, który strza貫m pod poprzeczk na siedem minut przed ko鎍em ustali wynik spotkania na 2-0. W ostatnich meczach grupowych zabraknie w zespole Czech Tomasa Lokvenca po tym jak otrzyma ó速 kartk i  Ujfalusiego, który b璠zie pauzowa za czerwon kartk.