Polska Ukraina
Wiadomo軼i
Australia wygra豉 bitw o awans
2006-06-22

Australia jest drug dru篡n z grupy F, która zagra w rundzie pucharowej. Po emocjonuj帷ym meczu Austalijczycy zremisowali z Chorwacj i zapewnili sobie historyczny awans do najlepszej szesnastki mistrzostw.

W jedynym poprzednim wyst瘼ie na mistrzostwach 鈍iata Socceroos w 1974 roku przegrali wszystkie trzy mecze, w swoim drugim wyst瘼ie na mistrzostwach posz這 im du穎 lepiej, remis 2-2 z Chorwacj wystarczy do zaj璚ia drugiego miejsca w grupie. W 1/8 fina逝 Austalijczycy zmierz si z dru篡n W這ch.

Chorwaci pierwsi zdobyli bramk, Darijo Srna ju w drugiej minucie uderzy celnie z rzutu wolnego. Craig Moore wyrówna z rzutu karnego w 38 minucie. Niko Kovac ponownie wyprowadzi Chorwatów na prowadzenie, kiedy to po jego strzale fatalny b陰d pope軟i bramkarz Zeljko Zalac i pi趾a wyl康owa豉 w siatce. 11 minut przed ko鎍em spotkania zwyci瘰ki remis zapewni Australii Harry Kewell.