Polska Ukraina
Wiadomo軼i
W這si mistrzami 鈍iata!
2006-07-09

W這si wygrali z Francuzami w finale mistrzostw 鈍iata po rzutach karnych 5-3. W regulaminowych 90 minutach i po doliczonych 30 by remis 1-1. Prowadzenie dla Francji zdoby Zinedine Zidane w 5 minucie z rzutu karnego, wyrówna Marco Materazzi w 19 minucie.

Bezb喚dnie wykonywane rzuty karne przez wszystkich pi璚iu wyznaczonych graczy Marcello Lippiego zadecydowa造 o zdobyciu mistrzostwa 鈍iata przez W這chów. Dla Francji, ból po przegranym finale pog喚bi jeszcze Zinedine Zidane. W ostatnim swoim wyst瘼ie w karierze Francuz zosta wyrzucony z boiska za uderzenie g這w Marco Materazziego w dogrywce spotkania.

Dla W這chów by造 to pierwsze zwyci瘰kie rzuty karne w historii, poprzednio przegrywali w tym elemencie gry w 1990, 1994 i 1998. Jedynym graczem, który nie wykorzysta karnego by David Trezeguet, który w  UEFA EURO 2000 wyeliminowa W這chów po "z這tej bramce" strzelonej w dogrywce.

W pierwszej po這wie W這si prowadzili bardziej p造nn gr i mieli lekk przewag mimo to Francuzi zdobyli szybko pierwsz bramk. Marco Materazzi delikatnie kopn掖 Florenta Maloude w polu karnym i dobrze prowadz帷y to spotkanie arbiter Horacio Elizondo musia podyktowa rzut karny. Szans na prowadzenie wykorzysta Zinedine Zidane pewnie pokonuj帷 Gianluigi Buffona. W 19 minucie do do鈔odkowania z rzutu ro積ego Andrea Pirlo najwy瞠j wyskoczy Marco Materazzi i strza貫m g這w umie軼i pi趾 w siatce.

Obie dru篡ny mog造 dowy窺zy wynik, najlepsze okazje mieli Luca Toni, który jeszcze przed przerw trafi w poprzeczk i Zinedine Zidane w dogrywce, kiedy to jego strza g這w wy鄉ienicie wybroni Buffon. Chwil pó幡iej Zidane zako鎍zy swój wyst瘼 w meczu.